Policja zdalnie wyłączy silnik w ciężarówce?

administrator

Administrator

Data

17 stycznia 2017

Kategoria

Tagi

W Wielkiej Brytanii trwają prace nad systemem, którego celem byłoby zapobieganie kolejnym zamachom terrorystycznym z użyciem samochodów ciężarowych. Jak informuje „Daily Mail”, projekt  nazywa się „Project Restore” i przypomina najdroższe systemy antykradzieżowe.

W ramach tego projektu policja miałaby mieć możliwość zdalnego wyłączenia silnika w każdym samochodzie ciężarowym, którego zachowanie wzbudzi podejrzenia. Po otrzymaniu zgłoszenia na temat konkretnego pojazdu służby mundurowe mogłyby go  zatrzymać, aby zapobiec ewentualnemu zamachowi. Ma być to odpowiedź na ostatnie wydarzenia, jakie miały miejsce w Nicei.

Techniczna strona projektu nie jest tutaj większym problemem. Już dziś funkcjonują systemy antykradzieżowe, które pozwalają zdalnie wyłącznik silnik w skradzionym samochodzie. Po odpowiednim sformatowaniu nowy system mógłby obejmować wszystkie pojazdy, od ciężarówek, po motorowery. „Daily Mail” twierdzi, że Unia Europejska już kilka lat temu rozpoczęła praceprzed tego typu rozwiązaniem, przez długi czas utrzymując to w tajemnicy.

Komentarze